3D technologie

Od 2.7. 2009 mohou diváci sledovat filmy prostřednictvím těch nejkvalitnějších digitálních projektorů na světě včetně 3D technologie ve všech multikinech Cinestar. 

DCI

Digital Cinema Initiatives, založena v roce 2002 sdružuje americká majors studia (Disney, Fox, MGM, Paramount, Sony Pictures Entertainment, Universal a Warnes Bros). V roce 2005 vydala první DCI specifikaci (DCSS), tedy dokument, který přesně stanovuje postupy a podmínky na přechod z 35mm filmového pásu na plně digitální formát.

2K

Minimální rozlišení projektoru v DCI standardu. Rozlišení = počet pixelů(obrazových bodů na řádek a sloupec), který může být zobrazen. U 2K je to 2048 x 1080.

4K

Rozlišení projektoru v DCI standardu. Rozlišení = počet pixelů(obrazových bodů na řádek a sloupec), který může být zobrazen. U 4K je to 4096 x 2160.

HFR 3D

High frame rate, je dvojnásobný počet snímků za vteřinu oproti běžným představením. 3D film v HFR se vyznačuje vysokou ostrostí obrazu, jak ji skutečně vidí a vnímá lidské oko.

Dolby Surround 7.1

Dolby Surround 7.1 je jedním z nejmodernějších zvukových formátů. K dřívějšímu formátu 5.1, který je zároveň minimální konfigurací pro DCI standard, přidává další dva prostorové kanály. Ty umožňují přesnější lokalizaci zvukových efektů.

DOLBY ATMOS

DOLBY ATMOS je nejnovější zvukový systém, díky kterému můžete slyšet celý obraz z 360 stupňů. V sále je umístěno dvojnásobné množství reproduktorů než ve standardním sále a navíc jsou zde umístěné i stropní reproduktory a boční subwoofery. Filmová hudba, lidé i objekty ožívají díky dechberoucím detailům všude kolem vás, dokonce i nad vámi a vy tak máte pocit, že jste sami součástí celého příběhu.

Sledujte nás