Nejprestižnější opera světa v CineStar Přímé přenosy z Metropolitní opery přinášejí ty nejslavnější opery s největšími hvězdami operního nebe a s velkolepou a precizní produkcí. Nová sezóna 2022/23 je již ohlášena. Premiérově uvedeme Médeu, Hodiny a Šampiona. Předprodej abonmá bude spuštěn 29. srpna na pokladnách s otevřením kin. Prodej jednotlivých vstupenek bude zahájen 5. září na pokladnách kin i online.
Ceník vstupenek:
- základní vstupné 350 Kč za jednotlivou vstupenku;
- zlevněné vstupné 300 Kč při současné koupi 7 a více vstupenek na 7 a více programů - k zakoupení pouze na pokladně multikin
Nastudování: v němčině s českými a anglickými titulky
Dirigentka: Simone Young
Režie: Robert Carsen
Scéna: Paul Steinberg
Kostýmy: Brigitte Reiffenstuel
Světelný design: Robert Carsen a Peter Van Praet
Choreografie: Philippe Giraudeau
Předpokládaná délka: 4 hod 20 min (včetně dvou přestávek)
Obsazení:
Lise Davidsen (Maršálka), Isabel Leonard (Oktavián), Erin Morley (Sophie), Katharine Goeldner (Annina), René Barbera (Italský zpěvák), Thomas Ebenstein (Valzacchi), Markus Brück (Faninal), Günther Groissböck (Baron Ochs)
Hlavní role ve Straussově operní komedii ztvární trio pěveckých hvězd. Sopranistka Lise Davidsen bude v Met poprvé zpívat roli Maršálky, stejný debut v roli Oktaviána čeká mezzosopranistku Isabel Leonard. Erin Morley zopakuje postavu Sophie, stejně jako basista Günther Groissböck barona Ochse. Sophiina otce Faninala bude zpívat Markus Brück. V inscenaci Roberta Carsena bude orchestr Metropolitní opery řídit dirigentka Simone Young.
Latonia Moore (Emelda Griffith), Stephanie Blythe (Kathy Hagan), Ryan Speedo Green (Mladý Emile Griffith), Eric Owens (Emile Griffith)
Sezóna 2021-2022 vstoupila do dějin, když Metropolitní opera uvedla operu Oheň v kostech od šestinásobného držitele ceny Grammy skladatele Terence Blancharda. Nyní Met uvádí jeho první operní dílo Šampion. Basbarytonista Ryan Speedo Green ztvární mladého boxera Emila Griffitha, který se z ničeho vypracoval na světového šampiona. Basbarytonista Eric Owens zpívá totožnou postavu, ale v pozdějším věku, kdy ho pronásledují děsy minulosti. Sopranistka Latonia Moore je boxerova matka Emelda Griffith, s níž přerušil styky, a Stephanie Blythe zpívá majitelku baru Kathy Hagan. Blanchardovu druhou premiéru v Metropolitní opeře bude opět řídit její hudební ředitel Yannick Nézet-Séguin. Na svůj režijní úspěch s Ohněm v kostech a Porgym a Bess naváže James Robinson, který stejně jako v obou těchto inscenacích opět spojil síly s vynikající choreografkou Camille A. Brown.
Nastudování: v italštině s českými a anglickými titulky
Dirigentka: Nathalie Stutzmann
Režie: Ivo van Hove
Scéna a světelný design: Jan Versweyveld
Kostýmy: An D’Huys
Design projekcí: Christopher Ash
Choreografie: Sara Erde
Předpokládaná délka: 3 hod 16 min (včetně jedné přestávky)
Obsazení:
Federica Lombardi (Donna Anna), Ana María Martínez (Donna Elvíra), Ying Fang (Zerlina), Ben Bliss (Don Ottavio), Peter Mattei (Don Giovanni), Adam Plachetka (Leporello), Alfred Walker (Masetto), Oleksandr Cymbaljuk (Komtur)
Úspěšný divadelní režisér a několikanásobný držitel ceny Tony Ivo van Hove v Metropolitní opeře debutuje novým a uhrančivým pojetím Mozartovy tragikomedie. Příběh o zradě a prokletí zasadil do nadčasového prostoru, který dává nahlédnout do temných zákoutí příběhu i jeho postav. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut Nathalie Stutzmann, jíž bude k dispozici hvězdná plejáda pěvců a pěvkyň v čele s šarmantním Donem Giovannim v podání barytonisty Petera Matteiho, jehož bude doprovázet Leporello basbarytonisty Adama Plachetky. Sopranistky Federica Lombardi, Ana María Martínez a Ying Fang budou terčem Giovanniho milostných vášní v rolích Donny Anny, Donny Elvíry a Zerliny. Sólisty doplní tenorista Ben Bliss jako Don Ottavio.
Nastudování: v němčině s českými a anglickými titulky
Dirigentka: Nathalie Stutzmann
Režie a choreografie: Simon McBurney
Scéna: Michael Levine
Kostýmy: Nicky Gillibrand
Světelný design: Jean Kalman
Design projekcí: Finn Ross
Zvukový design: Gareth Fry
Předpokládaná délka: 3 hod 5 min (včetně jedné přestávky)
Obsazení:
Erin Morley (Pamina), Kathryn Lewek (Královna noci), Lawrence Brownlee (Tamino), Thomas Oliemans (Papageno), Alan Held (Mluvčí), Stephen Milling (Sarastro), Brenton Ryan (Monostatos)
Nová inscenace Kouzelné flétny je již druhou Mozartovou operou, kterou v Met tuto sezónu nastudovala dirigentka Nathalie Stutzmann. Aby dramatu a napětí Mozartova podobenství nezůstal nic dlužen, zapojil Simon McBurney do svého režijního debutu v Met oslnivé projekce, zvukové efekty a akrobatické výstupy. To vše korunují výkony skvělého ansámblu pěvců a pěvkyň se sopranistkou Erin Morley v roli Paminy, tenoristou Lawrencem Brownlee jako jejím Taminem, barytonistou Thomasem Oliemansem, který rolí ptáčníka Papagena v Metropolitní opeře debutuje, sopranistkou Kathryn Lewek jako Královnou noci a basistou Stephenem Millingem v roli nejvyššího kněze Sarastra.