Vážení zákazníci, omlouváme se Vám, dnes 15.4.2024 bude zákaznická linka dostupná na telefonu od 11:30 do 19:00. Na emailu je dostupná od 10h do 19h. Děkujeme za pochopení.

Prázdniny s broučkem

Prázdniny s broučkem

Dámská jízda

úterý 16. dubna
Metropolitní opera HD live

Metropolitní opera HD live

Již po sedmnácté mají milovníci opery jedinečnou příležitost vychutnat si tituly z repertoáru Metropolitní opery v New Yorku a nepřesouvat se dále než do svého oblíbeného kina. Série přímých přenosů MET: Live in HD v současnosti míří do více než dvou tisícovek kin ve více než sedmdesáti zemích světa, Českou republiku nevyjímaje. Sezóna 2023/2024 odstartuje v sobotu 21. října a předprodej vstupenek na jednotlivé přenosy startuje 28. srpna na pokladnách kin a 4. září na www.cinestar.cz.


Ceník vstupenek:
- základní vstupné 350 Kč za jednotlivou vstupenku;
- zlevněné vstupné 300 Kč při současné koupi 7 a více vstupenek na 7 a více programů - k zakoupení pouze na pokladně multikin;
- v případě VIP sedačky platí příplatek 10 Kč


PROGRAM SEZÓNY:


Jake Heggie: Mrtvý muž přichází – nová produkce / premiéra v Met

Sobota 21. října 2023 v 18:45

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: Ivo van Hove

Obsazení: Joyce DiDonato (Sestra Helen Prejean), Latonia Moore (Sestra Rose), Susan Graham (Paní Patrick De Rocher), Ryan McKinny (Joseph De Rocher)

Působivé dílo Jakea Heggieho se v Met konečně dočká dlouho očekávané premiéry v režii Iva van Hoveho. Je operním zpracováním vzpomínek sestry Helen Prejean, která v nich líčí svůj zápas o duši vraha odsouzeného k smrti. Heggieho pronikavá hudba a libreto Terrence McNallyho, jehož tvorba je ověnčena cenami Tony a Emmy, důstojně interpretují závažné a dramatické téma předlohy. Za dirigentským pultem stane hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin a hlavní roli Sestry Helen ztvární Joyce DiDonato. Jevištním partnerem jí bude basbarytonista Ryan McKinny jako odsouzený vrah Joseph De Rocher, sopranistka Latonia Moore jako Sestra Rose a mezzosopranistka Susan Graham, která zpívala Helen Prejean, když měla opera v roce 2000 světovou premiéru v sanfranciském War Memorial Opera House, tentokrát ztvární De Rocherovu matku.

Anthony Davis: X: Život a doba Malcolma X – nová produkce / premiéra v Met<

Sobota 18. listopadu 2023 v 18:45

Dirigent: Kazem Abdullah

Režie: Robert O’Hara

Obsazení: Leah Hawkins (Louise / Betty), Raehann Bryce-Davis (Ella), Victor Ryan Robertson (Elijah / Street), Will Liverman (Malcolm), Michael Sumuel (Reginald)

Převratné operní dílo Anthonyho Davise z roku 1986 se konečně dostává na scénu Metropolitní opery. Režisér Robert O’Hara v roce 2020 nominovaný na cenu Tony za režii Otrocké hry (Slave Play), v novém nastudování opery X: Život a doba Malcolma X představuje titulní postavu jako obyčejného člověka, jehož příběh překračuje hranice času i prostoru. Obsazení sestává převážně z nové a nadějné generace pěvců a pěvkyň. Po skvělém výkonu v premiérovém uvedení Ohně v kostech od Terence Blancharda, ztvární titulní roli Malcolma barytonista Will Liverman. Sopranistka Leah Hawkins jeho matku Louise, mezzosopranistka Raehann Bryce-Davis se představí v roli jeho sestry Elly, basbarytonista Michael Sumuel jako jeho bratr Reginald a tenorista Victor Ryan Robertson bude zpívat vůdce Národa islámu Elijaha Muhammada. Kazem Abdullah povede orchestr podle nově přepracované a jazzem prodchnuté partitury, která vytváří mnohovrstevnatý svět, do něhož uznávaný spisovatel Thulani Davis situoval libreto.

Daniel Catán: Florencie v Amazonii – nová produkce / premiéra v Met

Sobota 9. prosince 2023 v 18:45

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: Mary Zimmerman

Obsazení: Ailyn Pérez (Florencia Grimaldi), Gabriella Reyes (Rosalba), Nancy Fabiola Herrera (Paula), Mario Chang (Arcadio), Michael Chioldi (Álvaro), Mattia Olivieri (Riolobo), Greer Grimsley (Kapitán)

Opera nastudovaná ve španělském originále inspirovaná magickým realismem Gabriela Garcíi Márqueze od španělského skladatele Daniela Catána z roku 1996 vypráví o operní divě Florencii Grimaldi. Slavná pěvkyně se vrací do rodné Brazílie kvůli vystoupení, a také aby pátrala po dávném milenci, který zmizel v džungli. V první inscenaci v Metropolitní opeře vystoupí Ailyn Pérez v roli Florencie v režii Mary Zimmerman, která přenese kouzlo a tajemství Amazonie na scénu Met. Obsazení se pyšní dalšími slavnými jmény – v rolích cestovatelů, kteří divu provázejí na plavbě po řece do Manausu, uvidíte Gabriellu Reyes jako novinářku Rosalbu, basbarytonistu Greera Grimsleyho jako kapitána parníku, barytonistu Mattiu Olivieriho jako tajemného prvního důstojníka, tenorista Mario Chang se představí v roli kapitánova synovce Arcadia, mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera a barytonista Michael Chioldi ztvární hádavý pár, Paulu a Álvara. Orchestr povede Yannick Nézet-Séguin.

Giuseppe Verdi: Nabucco – obnovené nastudování

Sobota 6. ledna 2024 v 18:45

Dirigent: Daniele Callegari

Režie: Elijah Moshinsky

Obsazení: Ljudmyla Monastyrska (Abigaille), Maria Barakova (Fenena) SeokJong Baek (Ismael), George Gagnidze (Nabucco), Dmitrij Beloselskij (Zachariáš)

Starověký Babylon v Metropolitní opeře ožije v klasické inscenaci biblických rozměrů. Barytonista George Gagnidze bude v Met debutovat v roli jako panovačný král Nabucco, po jeho boku vystoupí ukrajinská sopranistka Ljudmyla Monastyrska, která bude reprízovat svou roli Nabuccovy pomstychtivé dcery Abigaille, v níž v Met sklidila bouřlivé úspěchy. Mezzosopranistka Maria Barakova a tenorista SeokJong Baek, který v Met bude debutovat, se představí jako Fenena a Ismael a basista Dmitrij Beloselskij se vrátí k roli nejvyššího kněze Zachariáše, která mu získala značné uznání. Verdiho rané mistrovské dílo proslulo sborem Va, pensiero, který uslyšíte v podání skvělého sboru Metropolitní opery pod taktovkou Daniele Callegariho.

Georges Bizet: Carmen – nová produkce

Sobota 27. ledna 2024 v 18:45

Dirigent: Daniele Rustioni

Režie: Carrie Cracknell

Obsazení: Angel Blue (Micaëla), Ajgul Achmetšina (Carmen), Piotr Beczała (Don José), Kyle Ketelsen (Escamillo)

Uznávaná britská režisérka Carrie Cracknell bude v Met debutovat nestárnoucí operou o vášni až za hrob, jejíž děj posunula do dnešní doby mezi skupinu obchodníků s bílým masem. Hvězdnou čtveřici hlavních postav vede Aigul Akhmetshina v roli neodolatelné femme-fatale Carmen, jejímu milenci Donu José propůjčí svůj tenor Piotr Beczała, sopranistka Angel Blue ztvární oddanou Micaëlu a basbarytonista Kyle Ketelsen šviháckého toreadora Escamilla. Bizetovu vzrušující hudbu bude řídit Daniele Rustioni.

Giuseppe Verdi: Síla osudu – nová produkce

Sobota 9. března 2024 v 17:50

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: Mariusz Treliński

Obsazení: Lise Davidsen (Leonora), Jekatěrina Semenčuk (Preziosilla), Brian Jagde (Don Alvaro), Igor Golovatěnko (Don Carlo di Vargas), Patrick Carfizzi (Bratr Melitone), Soloman Howard (Markýz z Calatravy / Otec Guardiano)

Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery ve Verdiho Síle osudu s hvězdnou sopranistkou Lise Davidsen, která v Met po sérii nedávných úspěchů opět debutuje v nové roli, tentokrát jako šlechetná Leonora. Nového nastudování Síly osudu po téměř třiceti letech se v Met zhostí režisér Mariusz Treliński, který děj vnímá jako příběh ze současnosti. Po boku Lise Davidsen vystoupí tenorista Brian Jagde jako Don Alvaro, barytonista Igor Golovatěnko jako Don Carlo, mezzosopranistka Jekatěrina Semenčuk v roli Preziosilly, basbarytonista Patrick Carfizzi v roli Bratra Melitoneho a basista Soloman Howard ztvární nejen Leonořina otce, ale také Otce Guardiana.

Charles Gounod: Romeo a Julie – obnovené nastudování

Sobota 23. března 2024 v 17:45

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: Bartlett Sher

Obsazení: Nadine Sierra (Julie), Benjamin Bernheim (Romeo), Samantha Hankey (Stefano), Frederick Ballentine (Tybalt), Will Liverman (Merkucio), Alfred Walker (Otec Lorenzo)

Dvě pěvecké hvězdy na vrcholu svých sil – sopranistka Nadine Sierra a tenorista Benjamin Bernheim – ztvární osudové milence v Gounodově operní adaptaci Shakespearovy tragédie. Yannick Nézet-Séguin bude řídit pěvce, sbor a orchestr v jednom z nejromantičtějších titulů operního repertoáru. V režii Bartletta Shera dále vystoupí barytonista Will Liverman a tenorista Frederick Ballentine jako zapřisáhlí nepřátelé Merkucio s Tybaltem, mezzosopranistku Samanthu Hankey uslyšíme v roli rošťáckého pážete Stefana a basbarytonista Alfred Walker ztvární Otce Lorenza.

Giacomo Puccini: Vlaštovka – obnovené nastudování

Sobota 20. dubna 2024 v 18:45

Dirigentka: Speranza Scappucci

Režie: Nicolas Joël

Obsazení: Angel Blue (Magda), Emily Pogorelc (Lisette), Jonathan Tetelman (Ruggero), Bechzod Davronov (Prunier)

Pucciniho hořkosladký milostný příběh se výjimečně vrací na prkna Met se sopranistkou Angel Blue v roli sofistikované francouzské kurtizány Magdy. Pod taktovkou dirigentky Speranzy Scappucci se jako její idealistický partner Ruggero, který své milé chce nabídnout víc než prázdný život v přepychu, v souboru Metropolitní opery poprvé představí tenorista Jonathan Tetelman. Secesně laděná výprava a režie Nicolase Joëla diváky odnesou ze srdce pařížského nočního života do snivého prostředí Francouzské riviéry. Obsazení doplňují další debutanti v Met, sopranistka Emily Pogorelc a tenorista Bechzod Davronov v rolích Lisette a Pruniera.

Giacomo Puccini: Madama Butterfly – obnovené nastudování

Sobota 11. května 2024 v 18:45

Dirigentka: Xian Zhang

Režie: Anthony Minghella

Obsazení: Asmik Grigorian (Cio-Cio-San), Elizabeth DeShong (Suzuki), Jonathan Tetelman (Pinkerton), Lucas Meachem (Sharpless)

Asmik Grigorian bude v Metropolitní opeře debutovat v roli Cio-Cio-San, důvěřivé gejši a hlavní hrdinky Pucciniho srdceryvné tragédie. Tenorista Jonathan Tetelman ztvární bezohledného amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zrada ji zničí. Mezzosopranistku Elizabeth DeShong uslyšíme jako věrnou služku Suzuki a barytonistu Lucase Meachema jako amerického konzula Sharplesse v podmanivé výpravě a režii Anthonyho Minghelly. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut uznávanou dirigentku Xian Zhang.

sobota 20. dubna
Matka v trapu

Matka v trapu

Pro seniory

čtvrtek 25. dubna
FG

Program

11 -
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23 +
Domácí příšerky DABING
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
15:00
Sál 3 Délka 86 min Konec cca 16:41
Duna: Část druhá DABING
D
S českým dabingem  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
13:00
Sál 1 Délka 166 min Konec cca 16:01
16:15
Sál 1 Délka 166 min Konec cca 19:16
Duna: Část druhá TITULKY
T
V originálním znění s českými titulky  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
19:20
Sál 3 Délka 166 min Konec cca 22:21
Godzilla x Kong: Nové impérium TITULKY
7.1 T
V originálním znění s českými titulky  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
19:30
Sál 1 Délka 114 min Konec cca 21:39 7.1
Gump – jsme dvojka CZ
P
Přístupné bez omezení  
14:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 15:41
16:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 17:41
18:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 19:41
20:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 21:41
Krotitelé duchů: Říše ledu DABING
Premiéra
Novinka  
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
13:15
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 15:25 Premiéra
15:45
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 17:55 Premiéra
18:15
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 20:25 Premiéra
Kung Fu Panda 4 DABING
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
13:30
Sál 4 Délka 93 min Konec cca 15:18
15:30
Sál 4 Délka 93 min Konec cca 17:18
Nezlomní TITULKY
Premiéra
Novinka  
T
V originálním znění s českými titulky  
P
Přístupné bez omezení  
14:10
Sál 2 Délka 106 min Konec cca 16:12 Premiéra
17:30
Sál 4 Délka 106 min Konec cca 19:32 Premiéra
19:45
Sál 4 Délka 106 min Konec cca 21:47 Premiéra
První znamení: Přichází satan! TITULKY
7.1 T
V originálním znění s českými titulky  
15
Nepřístupné do 15 let  
20:45
Sál 5 Délka 119 min Konec cca 22:59 7.1
Sladký život CZ
P
Přístupné bez omezení  
17:10
Sál 3 Délka 102 min Konec cca 19:07
Tady Havel, slyšíte mě? CZ
Premiéra
Novinka  
P
Přístupné bez omezení  
13:00
Sál 3 Délka 85 min Konec cca 14:41 Premiéra
16:30
Sál 2 Délka 85 min Konec cca 18:11 Premiéra
18:30
Sál 2 Délka 85 min Konec cca 20:11 Premiéra
20:30
Sál 2 Délka 85 min Konec cca 22:11 Premiéra
11 -
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23 +
Prázdniny s Broučkem CZ (Dámská jízda)
P
Přístupné bez omezení  
18:00
Sál 6 Délka 87 min Konec cca 19:45
11 -
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23 +
Domácí příšerky DABING
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
15:00
Sál 3 Délka 86 min Konec cca 16:41
Duna: Část druhá DABING
D
S českým dabingem  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
13:00
Sál 1 Délka 166 min Konec cca 16:01
16:15
Sál 1 Délka 166 min Konec cca 19:16
Duna: Část druhá TITULKY
T
V originálním znění s českými titulky  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
19:30
Sál 3 Délka 166 min Konec cca 22:31
Godzilla x Kong: Nové impérium TITULKY
7.1 T
V originálním znění s českými titulky  
12
Do 12 let s doprovodem rodičů  
19:30
Sál 1 Délka 114 min Konec cca 21:39 7.1
Gump – jsme dvojka CZ
P
Přístupné bez omezení  
13:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 14:41
15:00
Sál 6 Délka 86 min Konec cca 16:41
17:45
Sál 4 Délka 86 min Konec cca 19:26
Krotitelé duchů: Říše ledu DABING
Premiéra
Novinka  
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
13:15
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 15:25 Premiéra
15:45
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 17:55 Premiéra
18:15
Sál 5 Délka 115 min Konec cca 20:25 Premiéra
Kung Fu Panda 4 DABING
D
S českým dabingem  
P
Přístupné bez omezení  
13:45
Sál 4 Délka 93 min Konec cca 15:33
15:45
Sál 4 Délka 93 min Konec cca 17:33
Nezlomní TITULKY
Premiéra
Novinka  
T
V originálním znění s českými titulky  
P
Přístupné bez omezení  
14:00
Sál 2 Délka 106 min Konec cca 16:02 Premiéra
19:45
Sál 4 Délka 106 min Konec cca 21:47 Premiéra
První znamení: Přichází satan! TITULKY
7.1 T
V originálním znění s českými titulky  
15
Nepřístupné do 15 let  
21:00
Sál 6 Délka 119 min Konec cca 23:14 7.1
Sladký život CZ
P
Přístupné bez omezení  
17:10
Sál 3 Délka 102 min Konec cca 19:07
20:15
Sál 2 Délka 102 min Konec cca 22:12
Tady Havel, slyšíte mě? CZ
Premiéra
Novinka  
P
Přístupné bez omezení  
13:00
Sál 3 Délka 85 min Konec cca 14:41 Premiéra
16:15
Sál 2 Délka 85 min Konec cca 17:56 Premiéra
18:15
Sál 2 Délka 85 min Konec cca 19:56 Premiéra
20:45
Sál 5 Délka 85 min Konec cca 22:26 Premiéra

 

Legenda:   viz. Ceník vstupenek

Dámská jízda, Pánská jízda, Dětská neděle: Součástí takto označených projekcí je vždy doprovodný program

Přístupnost filmů dle Zákona o audiovizi č. 496/2012 Sb.: P - přístupné bez omezení, 12 - nevhodné pro děti do 12 let, 15 - nepřístupné pro děti do 15 let,
18 - nepřístupné pro děti a mladistvé do 18 let

Kontakt

Multikino CineStar Opava
Lokalita OC Breda & Weinstein
Ulice U Fortny 49/10
Město Opava
PSČ 746 01
Telefon hotline pro všechna kina 800 288 288
Otevírací doba multikina je 30 minut před začátkem prvního představení.
E-mail hotline: hotline@cinestar.cz
kino: opava@cinestar.cz
Parkování 2 hodiny ve všední den zdarma s možností prodloužení dle délky filmu. Při odchodu z kina je nutné si nechat na pokladně načíst Váš parkovací lístek. Zde budete požádáni o předložení. Během víkendu je parkování zdarma.

Sledujte nás