Akce

Zahradnictví
Zahradnictví
Předpremiéra
26. září 2017

Dezertér je druhá kapitola trilogie Zahradnictví, rodinné ságy, kterou Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své „životní dílo“.

 

Tento příběh se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní roli zde hraje majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti, zatímco jejich manželé byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky fatální…

 

Vstupenky na předpremiéru můžete zakoupit online ZDE.

 

Zároveň jsou Vám k dispozici na našich pokladnách speciální balíčky k trilogii Zahradnictví, které obsahují poukázky na filmy Zahradnictví: Dezertér a Zahradnictví: Nápadník (premiéra 16.11.2017) za zvýhodněnou cenu a poukázkami na slevu na občerstvení. Více informací najdete ZDE.